معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات بررسی وضعیت صنایع معدنی و صنعتی با همکاری مسئولان دولتی سعی در برطرف کردن موانع تولید و حمایت از صنعتکاران در سال اخیر داشتیم و این موضوع در برنامه ششم در نظر گرفته شده است.

به گزارش  شاتا؛ «جعفر سرقینی‌« در نشست مدیران معادن و تشکل‌های معدنی استان قزوین گفت وی افزود: در 10 ماه اخیر تنها 20 درصد واردات فولاد به کشور با توجه به کاهش قیمت فلزات در جهان داشتیم که این امر در راستای حمایت از بخش صنعت و معدن بوده است.
 به گفته سرقینی ؛ در این راستا با بالا بردن تعرفه در بخش صنعت فولاد و کاهش واردات آن سعی در گسترش چرخه صنعت در کشور داریم.
سرقینی‌ در پاسخ به مشکلات مطرح شده از سوی مدیران و تشکل‌های معدنی در استان قزوین در بخش مالیات بر درآمد تصریح کرد: در برنامه ششم و بودجه سال آینده نیز با متولیان در حال رایزنی هستیم تا در راستای حمایت از تولیدکننده و صنعتکاران حذف مالیات و یا کاهش سطح آن مورد بررسی قرار گرفته و طرح‌های حمایتی به مسئولان متولی ارائه شود.
وی ادامه داد: در بخش حمایت نیز از این صنعتگران و تولیدکنندگان از صادرات مواد خام حمایت نکردیم و به متولیان نیز درباره عدم حمایت در بخش معافیت مالیاتی در بخش صادرات مواد خام گوشزد شده است.
معاون امور معادن و صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مدیران و مسئولان در بخش محیط زیست نیز باید در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کوشا بوده و از تخریب آن جلوگیری کنند.
سرقینی‌ گفت: در بخش وام و اعتبارات مالی در آینده نزدیک با رایزنی‌های مسئولان با بانک مرکزی تسریع این امر مدنظر قرار می‌گیرد تا در زیرساخت‌های بخش معادن و صنایع توسعه چشم‌گیری حاصل شود.

 

تاریخ خبر: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴                                                           منبع: وزارت صنعت، معدن، تجارت