معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

موسسه تحقیقاتی روسی اصل متال اکسپرت (Metal Expert) ارائه دهنده اخبار و تحلیل های بازار فولاد و مواد اولیه تولید فولاد، در سال جاری میلادی دو کنفرانس مهم را در دبی و ایران برگزار خواهد کرد.

به گزارش معدن24، این موسسه که در زمینه های برگزاری کنفرانس های تخصصی بین المللی در بخش فولاد فعال است دومین کنفرانس واردات شمش فولاد MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) را در 13 آوریل 2016 (25 فروردین 95) در دبی برگزار می کند. با پیگیری های مستمر جعفری طهرانی، موسسه متال اکسپرت قبول و تایید کرده است تا سومین کنفرانس چشم انداز فولاد ایران را در 25 می 2016 (5 خرداد 95) بجای استامبول در تهران برگزار کند.

گفتنی است در هر دو این کنفرانس ها کیوان جعفری طهرانی، مدیر امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران و مشاور بین الملل خانه اقتصاد به عنوان سخنران اصلی حضور خواهد داشت و معدن24 پوشش کامل خبری خواهد داد.

دومین کنفرانس واردات بیلت منا که امسال در دبی برگزار می شود سال 2015 نیز در همین شهر برگزار شده بود.

جعفری طهرانی در این کنفرانس پیرامون خودکفایی سنگ آهن به عنوان مزیتی برای صادرکنندگان فولاد ایران سخنرانی خواهد داشت.

سایر رئوس مطالبی که جعفری طهرانی در کنفرانس دبی سخنرانی به آن خواهد پرداخت شامل پیش بینی بازار سنگ آهن در سال 2016، با وجود رقابت شدید استرالیا و برزیل در بازار سنگ آهن جهانی، ایران چه برنامه ایی در جهت ادامه صادرات این ماده معدنی دارد؟، برداشته شدن تحریم ها و تاثیر آن بر صنایع سنگ آهن ایران و نگاه صادراتی سنگ آهن ایران به بازار خاورمیانه و شمال آفریقا می شود.

وی درخصوص خودکفایی ایران در واردات گندوله با افزایش تولید داخلی در سال 2016، نگاهی گذرا به مقادیر تولید ، واردات و مصرف سنگ آهن در کشورهای همسایه ایران، برنامه تولید فولاد ایران در سال 2016، پیش بینی زمان توسعه بازار مسکن ایران به عنوان قوه محرکه افزایش مصرف داخلی فولاد و برنامه کلی صادرات فولاد ایران در سال 2016 نیز صحبت خواهد کرد.

در این کنفرانس همچنین درخصوص روند اخیر و چشم انداز کوتاه مدت بازار فولاد آفریقای شمالی و بازار محصولات طویل در این کشورها صحبت خواهد شد.

توسعه اقتصادی در منظقه منا و تاثیر آن بر صنعت فولاد، چگونگی تکامل مصرف محصولات طویل در سال های اخیر، چشم انداز کوتاه مدت تقاضای میلگرد و نیز برنامه های توسعه تحت تاثیر واردات گسترده محصولات نهایی و نیمه نهایی فولاد از دیگر مباحثی است که در این کنفرانس به آن پرداخته خواهد شد. 

در سومین کنفرانس چشم انداز فولاد ایران نیز پیرامون موضوعات بازار فولاد ایران تبادل نظر خواهد شد و امکان مذاکره در این خصوص با سایر فعالان حوزه فولاد فراهم می شود.

دو دوره قبل این کنفرانس در سال های 2014 و 2015 به ترتیب در شهر باکو-آذربایجان و شهر استامبول-ترکیه برگزار شده است.

منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24                                                                                   تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵