معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

به گزارش ماین نیوز، این خبرگزاری نوشت: سرمایه گذاری در منابع سرشار ایران پس از برداشته شدن تحریم ها برای سرمایه داران وسوسه کننده است. ایران ذخیره گاه 68 گونه کان سنگ، مجموعا به وزن 43 میلیارد تن و به ارزش 700 میلیارد دلار است.

به نوشته رویترز، ایران اکنون هفت هزار معدن است که 70 درصد از آن فعالیت دارد. بیش از 620 هزار تن در معدن های ایران کار می کنند.

رویترز همچنین به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع در ایران نوشت: مهمترین کان سنگ های ایران شامل موارد زیر است.

** سنگ آهن: ایران در سال 2014 میلادی، ایران 34 میلیون تن سنگ آهن تولید کرد و قصد دارد این میزان را تا سال 2025 به 52 میلیون تن برساند.

** طلا: ایران 250 تن (معادل 8.04 میلیون اونس) ذخیره طلا دارد. ایران در سال 2014 کارخانه زرشوران را تاسیس کرد که بزرگترین مجموعه فرآوری طلا در خاورمیانه است.

** مس: ایران سال 2014 میلادی، 194 هزار تن مس کاتدی تولید کرد و می خواهد این تولید را تا سال 2025 به 800 هزار تن افزایش دهد. این کشور 2.6 میلیارد تن ذخیر مس دارد. معدن سرچشمه در جنوب شرقی استان کرمان، یکی از بزرگترین معدن های ایران است.

** روی: ایران 11 میلیون تن ذخیره روی دارد. پروژه مهدی آباد که یکی از بزرگترین ذخایر روی جهان شمرده می شود، از دهه 90 میلادی در دست ساخت و توسعه بوده است.