معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

پایگاه داده های معدنی جهان ایران را از نظر ارزش تولید کل مواد معدنی در جایگاه هشتم معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ گزارش سال 2015وب سایت داده های معدنی جهان (World Mining Data)،‌ ارزش کل تولیدات معدنی ایران را بیش از 162 میلیارد دلار اعلام کرده است. این گزارش در برگیرنده تمامی مواد معدنی فلزی،‌ غیرفلزی،‌ فلزات گرانبها،‌ صنایع معدنی و مواد سوختی معدنی (نفت و گاز) است.
وب سایت مذکور گزارشی که در سال جاری میلادی منتشر کرده مربوط به ارزش تولیدات سال 2013 است که بدین ترتیب ایران بالاتر از کشورهایی همچون برزیل، ‌هند، ‌افریقای جنوبی قرار گرفته است. در این گزارش چین با ارزش تولیدات معدنی 777 میلیارد دلاری در جایگاه نخست ایستاده است و پس از آن امریکا،‌ عربستان (با حجم بالای تولید مواد سوختی معدنی)، روسیه آسیایی،‌ استرالیا،‌ کانادا و روسیه اروپایی به ترتیب در جایگاه دوم تا هشتم قرار گرفته اند.
این گزارش ارزش تولیدات معدنی امریکا را 577 میلیارد دلار،‌ عربستان که عمدتا مواد سوختی تولید کرده را 447 میلیارد دلار،‌ روسیه آسیایی 421 میلیارد دلار،‌ استرالیا 205 میلیارد دلار،‌ کانادا 204 میلیارد دلار و روسیه اروپایی 169 میلیارد دلار اعلام کرده است.
پس از ایران نیز برزیل با 153 میلیارد دلار،‌ امارات با 142.9 میلیارد دلار و هند با 142.3 میلیارد دلار جای دارند.
در این گزارش کشورهای بنین با 2 میلیارد،‌ مولداوی و کاستاریکا هر کدام با یک میلیارد دلار به ترتیب کمترین ارزش تولیدات معدنی در جهان را داشته اند.