معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

ارزش چشمگیر و رو به رشد دلار امریکا در قیاس با سایر واحدهای پول در جهان، نتوانست تاثیر مثبتی بر صادرات محصولات فولاد برزیل بگذارد.
تولیدکننده ای در این باره گفت: صادرات ناپایدار هستند و تنها هزینه های ثابت را پوشش  میدهند. دلار امریکا برای ما مزیتی محسوب میشود ولی از سوی دیگر این مزیت برای رقبای ما نیز وجود دارد.
تولیدکننده دیگری معتقد است: افت جهانی قیمت فولاد، بر روی میزان سودآوری این صنعت تاثیر گذاشته است و صادرات را تنها برای تولیدکنندگانی امکان پذیر میکند که به صورت مجتمع و یکپارچه فعالیت میکنند و قیمتهای رقابتی دارند.
به گفته منابع، تولیدکنندگان برزیلی فولاد، در اولویت هستند که نیازهای شرکتهای مرتبط را برطرف کنند و سپس در بازار داخلی به جستجوی فرصتها بپردازند. صادرات ورق نورد فولاد از برزیل، تصمیم ضرر دهی است. تنها انتخاب باقی مانده، صادرات محصولات نیمه نهایی فولاد است.
به گفته تامین کننده ای در برزیل، قیمتهای صادراتی میلگرد، سیم مفتول و ورق نورد گرم، بالاتر از قیمت شمش و اسلب است، به همین دلیل بازاری برای آن ها وجود ندارد. تامین کننده دیگری قیمت فروش میلگرد خود را 420 دلار بر تن متریک به فروش میرساند ولی شمش را به قیمت 350 دلار بر تن عرضه میکند.
فشار زیادی از ناحیه تولیدکنندگان روسیه و اوکراین بر صادرات فولاد این کشور وارد میشود و قیمت محصولات نیمه نهایی فولاد را بسیار کاهش میدهد. در حالیکه برای محصولات نهایی نیز بازار ضعیفی وجود دارد.
در همین شرایط، برخی از تولیدکنندگان، در تلاشند نرخ تولیدات خود را بالا نگه داشته و تولیدات خود را در حجم زیاد و با قیمت پایین، به بازار آسیایی بفرستند..