معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

کارخانه تولید نیمه صنعتی شمش آنتیموان سفیدابه واقع در استان سیستان و بلوچستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت فردا افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خط تولید شمش آنتیموان سفیدابه با ظرفیت روزانه 1.5 تن سنگ ورودی و تولید 300 کیلوگرم شمش با عیار 96/99 درصد است که پیش از این، به صورت آزمایشی در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران (کرج) راه اندازی و از کانسنگ با عیار 15 درصد، شمش آنتیموان تولید شد. تاکنون برای واحد فرآوری آنتیموان سفیدآبه، حدود60 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
با تولید فلز آنتیموان، ایران به جمع 8 کشور تولید کننده این فلز استراتژیک در جهان  بعد از چین، روسیه، بولیوی، استرالیا، آفریقای جنوبی، تاجیکستان، مکزیک و آمریکا پیوست.
 فلز آنتیموان در صنایع مختلف از جمله الکترونیکی، پتروشیمی، نساجی، باطری سازی، شیمیایی، داروسازی، رنگ و نیز ساخت آلیاژهای محکم در برابر خوردگی و فرسودگی استفاده می شود و در سال های اخیر به سبب رشد مصرف این فلز، قیمت افزایشی داشته است.
بنا بر این گزارش، ذخایر آنتیموان کشور در استان سیستان و بلوچستان متمرکز است که تاکنون 25 هزار تن ذخیره قطعی با عیار 16 درصد در این استان شناسایی شده است.

 

 

تاریخ انتشار:  94/12/5                                                                                          منبع: ایمیدرو