معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

بهرام سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه اطلاعی از جزئیات دقیق افزایش تعرفه واردات فولاد ندارم، گفت: قرار است از ابتدای سال 1395 افزایش تعرفه واردات فولاد اعلام شود. در همین راستا جدول تعرفه‌های انواع محصولات فولادی تهیه شده است.

وی در پاسخ به این سوال که متوسط افزایش تعرفه واردات محصولات فولادی برای سال آینده چقدر خواهد بود؟ اظهار کرد: امیدواریم متوسط افزایش تعرفه‌ها کمتر از 15 درصد نباشد.

سبحانی اضافه کرد: به این ترتیب تعرفه فعلی از 10 به 25 درصد خواهد رسید و این حداقل انتظار ما است که در شرایط کنونی با افت شدید قیمت‌ها در بازار جهانی و دامپینگ محصولات چینی در بازار ایران مواجه هستیم.

پیشتر رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز در گفت‌وگو با ماین نیوز از قطعی شدن افزایش تعرفه واردات فولاد برای سال 1395 خبر داده بود.

مهدی کرباسیان در پاسخ به این سوال که آخرین اقدامات انجام شده در خصوص افزایش تعرفه واردات فولاد به منظور حمایت از صنایع داخلی چه بوده است؟ گفته بود: اوایل هفته جاری جلسه نهایی مربوط به تعیین تعرفه‌های واردات سال 1395 در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان ویژه سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های موجود در کمیسیون ماده یک مانند رئیس کل گمرک برگزار و جدول مربوط به تعرفه‌های واردات نیز نهایی شد.

وی عنوان کرده بود: آنچه که می‌دانم، این است که در جلسه آتی دولت قرار است جدول نهایی شده تعرفه‌های واردات مطرح شده و به تصویب برسد. در این جدول پیش‌بینی اصلاح تعرفه‌های واردات فولاد مطرح شده است و باید منتظر ماند و دید کدام ارقام به عنوان تعرفه‌های واردات فولاد تصویب شده است و به تصویب دولت نیز خواهد رسید.

کرباسیان در پاسخ به این سوال خبرنگار ماین نیوز که آیا قطعا شاهد افزایش تعرفه‌های واردات فولاد خواهیم بود یا خبر؟ پاسخ مثبت داده بود.