معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

به گزارش ماین نیوز، دکتر "محمود اسکندری نسب" با اعلام این خبر اظهار کرد: حقوق دولتی معادن، سهم دریافتی دولت از معادن می باشد که بر اساس میزان مجوز برداشت سالیانه معدن، عیار ماده معدنی و مبلغ حقوق پایه آن ماده معدنی محاسبه شده و معدنکاران موظف به پرداخت این مبلغ به خزانه دولت هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: جنوب کرمان به عنوان قطب کرومیت کشور، حدود 70 درصد از استخراج این ماده معدنی را با تولید سالانه 250 هزار تن به خود اختصاص داده است.

وی گفت: در سال های گذشته همزمان با کاهش قیمت جهانی مواد معدنی و کاهش تقاضای مواد معدنی شاهد افت قیمت در این مواد معدنی بودیم که در صورت عدم چاره اندیشی، احتمال رکود این بخش در آینده بود.

اسکندری نسب ادامه داد: در پی تلاش های بی وقفه این سازمان، نامه نگاری ها و جلسات متعدد با وزیر و مسئولان ذیربط در وزارت صنعت، معدن و تجارت و بیان مشکلات به وجود آمده برای معدنکاران و احتمال از بین رفتن فرصت های شغلی برای مردم منطقه، کاهش حقوق دولتی معادن کرومیت را خواستار شدیم تا از رکود احتمالی در این بخش مهم اقتصادی جلوگیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: بحمدلله تلاش های سازمان به ثمر نشسته و توانستیم موافقت وزارت متبوع را برای کاهش 20 درصد از حقوق دولتی در معادن کرومیت جلب نماییم.

اسکندری نسب در پایان گفت: این خبر هدیه کوچکی است در مقابل تلاش ها و مجاهدت های سرمایه گذاران حوزه معدن که امیدواریم با کمک این مجاهدان و همت مردم پرتلاش جنوب کرمان هر روز شاهد آبادانی و پیشرفت بیشتر این منطقه باشیم.