معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

حدود یکسالی است که خریداراران چینی میزان عناصر مزاحم مثل آلومینیوم و سیلیس را در قیمت کرومیت تاثیر می دهند و به تازگی همین امر موجب سوء استفاده بعضی از خریداران داخلی شده است.

به گزارش معدن24، به اعتقاد برخی فعالان داخلی بازار کرومیت، گرچه خریداران داخلی به ظاهر قیمت را بالا برده اند ولی به شکلی عمل کرده و عناصر مزاحم را در کاهش قیمت دخیل می کنند و از عیار بار به گونه هنرمندانه کسر می کنند که در نهایت به قیمتهای قبلی خود و حتی کمتر از قبل نزدیک می شود.

متاسفانه در بندرعباس شاهد اتفاقاتی نظیر موضوع ذکر شده هستیم.

نکته قابل توجه در بازار چین افزایش تقاضا برای عیارهای بالا است که علت این امر انباشت انبارهای چینی ها از کرومیت با کیفیت و عیار پایین آفریقای جنوبی است.

این موضوع در قیمت های خرید عیارهای بالا تاثیرگذار بوده و سبب افزایش آن شده است و در عیارهای پایین کاهش را شاهد هستیم البته در بازار داخلی همچنان شاهد حالت سکون و شرایط ثبات گذشته هستیم.

این فعالان می گویند، افزایش قیمت در عیارهای بالا نشان می دهد که اگر تجار ایرانی شرایط صادقانه تری را در پیش بگیرند و تولیدکنندگان به کیفیت اهمیت ویژه ای بدهند، کرومیت ایران قابل رقابت با کرومیت آفریقای جنوبی خواهد بود.

از بازارهای جهانی نیز خبر می رسد که شاهد بهبود فعالیت در بازار کرومیت هستیم.

برخی فولادسازان چینی نظیر بائواستیل، قیمت خرید فروکروم پر کربن خود را برای آوریل افزایش دادند که این موضوع سبب رشد بهای کروم خواهد شد.

گفته می شود، افزایش قیمت خرید فورکروم توسط فولادسازان چینی سبب شده که اعتماد با بازار تاحدودی بازگردد.

 

منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24                                                                    تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱/۱۴