معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

جهت گیری یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده سنگ آهن به سمت مس منعطف شد.

به گزارش معدن24، شرکت ریوتینتو RioTinto سهامداران خود را با خبر بازنشستگی سام والش (Sam Walsh)، مدیرعامل فعلی خود شگفت زده کرد اما شوک بزرگتر انتخاب ژاک مدیرفعلی بخش مس و زغالسنگ ریوتینتو بعنوان مدیرعامل بعدی است.

مس و زغالسنگ در زمان مدیریت ژاک تنها 6 درصد فروش ریوتینتو را تشکیل می داد و این در حالی است که سنگ آهن در زمان مدیریت هاردینگ به عنوان مدیر فعلی بخش سنگ آهن حدود 90 درصد درآمد این شرکت را تشکیل می داد. از اینرو طبق برآوردها سهامداران می بایست در انتظار مدیریت هاردینگ بودند.

با انتخاب ژاک، ریوتینتو مشخصا جهت گیری خود را از سنگ آهن به سمت مس تغییر داده و این یک پیام روشن به سرمایه گذاران در این حوزه است.

با این اقدام ریوتینتو عملا اعلام کرده، سرمایه های خود را از سمت سنگ آهن به مس سوق دهید. 

ریوتینتو مطمئن است که در آینده نزدیک، با کاهش تولید جهانی مس، قیمت این فلز تقویت می شود و توجه ویژه شرکت ریوتینتو به مس، آینده بهتری را برای سهامداران رقم خواهد زد.

انتظار می رود با انتصاب ژاک، ریوتینتو بزودی وارد بازار خرید معادن و واحدهای تولیدکننده مس دنیا شده و میلیاردها دلار بروی این حوزه سرمایه گذاری کند.

این موضوع حتی برای ایران نیز می تواند پتانسیلهای خوبی به ارمغان آورد.

 

منبع: معدن 24                                                                                     تاریخ خبر: 95/01/14