معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

صنایع معدنی اهرم اقتصادی کشور

صنعت

استاندار مرکزی با تأکید بر حمایت از صنایع معدنی این صنعت را اهرم بزرگ اقتصادی کشور دانست.

به گزارش ایسنا، «سیدعلی آقازاده» در نشست با معدنکاران استان مرکزی اظهار کرد: تنوع معادن در استان مرکزی بسیار زیاد است و علاوه بر معادن سنگ و شن و ماسه معادن طلا، مسن، روی، سرب، منگنز و آهن را در خود جای داده است و در شرایط کنونی می تواند اهرم بزرگ اقتصادی کشور قلمداد شود.

وی با بیان این‌که فعالیت‌های معدنی در کشور می‌توان وابستگی به نفت و منابع زیرزمینی کشور را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: معدن نسل جدیدی از فعالیت‌های اقتصادی در محور اقتصاد مقاومتی بشمار می‌رود و وظیفه ما حمایت از فعالان این عرصه است.

استاندار مرکزی با اشاره به ماده مکرر که اختیارات لازم را در اختیار استان‌ها قرار داده است، تصریح کرد: موارد و مشکلات مطرح شده چون موضوعات جرائم، مالیات و دارایی که دغدغه معدنکاران است در شورای عالی معادن استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در جهت برطرف کردن آن‌ها تلاش خواهد شد.

وی به برطرف کردن مشکلات و مسائل مربوط به نمایشگاه بین‌المللی سنگ نیمور و پیگیری 30 هکتار اراضی نمایشگاه و انتقال سند اشاره کرد و گفت: قطعاً از فعالیت‌های این نمایشگاه حمایت می‌شود، چون باید ظرفیت استان به سایر استان‌ها و دیگر کشورها معرفی شود.

آقازاده با بیان این‌که برگزاری این نشست‌ها در شناسایی مشکلات موثر است، گفت: علاوه‌بر این ماده 24 مکرر می‌تواند در شکوفایی صنعت و معدن و فعالیت‌های مربوط به آن کمک‌کننده باشد و قطعاً جلسات بعدی تخصصی‌تری پیگیری می‌شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: شرایط کنونی در حال رکود است اما به‌رغم محدودیت‌ها و تحریم‌ها می‌توان در حوزه معدن فعال بود و فضای صادراتی آماده است و باید موانع موجود در مسیر صادرات سنگ تزئینی برطرف شود و با استمرار این جلسات می‌توان شرایط صنایع معدنی را بهبود بخشید.

به گزارش ایسنا در این نشست معدن‌کاران استان مرکزی چالش‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

منبع: https://www.isna.ir/news/96090602816/