معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

اتحادیه اروپا در کنار ایران می‌ماند

 

یانوش لواندفسکی، نماینده و رئیس هیات روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا در دیدار با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله در ایران و با تشکر از امداد و نجات سریع زلزله‌زدگان، اظهار کرد: ما حامل پیام‌های خوب از طرف اتحادیه اروپا هستیم و صرف‌نظر از اینکه ترامپ هر تصمیمی بگیرد، اتحادیه اروپا خودش را ملزم به اجرای مفاد برجام می‌داند و در کنار ایران می‌ماند.

به گزارش ایرنا، وی افزود: پارلمان اتحادیه اروپا از ۲۸ کشور تشکیل شده که به‌زودی با خروج انگلیس شامل ۲۷ کشور خواهد شد که این کشورها خواستار حمایت از جمهوری اسلامی در توافق هسته‌ای هستند.
یانوش لواندفسکی خاطرنشان کرد: ایجاد ثبات در منطقه برای ما حائز اهمیت است و ایران در این میان نقش بسزایی دارد، چراکه ایران در مبارزه با داعش بسیار تلاش ارزنده‌ای داشت که بر کسی پوشیده نیست.
وی تصریح کرد: اما پیروزی بر داعش، پایان این ماجرا نیست و یک پیروزی در این مرحله است و ضرورت دارد که مبارزه با تروریسم تا نابودی کامل آن ادامه پیدا کند و کشورهای اروپایی و بروکسل به عنوان پایتخت این اتحادیه، به‌خوبی خطر حضور تروریست‌ها را درک کرده‌اند.
رئیس هیات روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا در ادامه افزود: اتحادیه اروپا بسیار علاقه‌مند به گسترش روابط تجاری با ایران است و امیدواریم که زمینه‌های گسترش همکاری‌ها به‌زودی فراهم شود و ما تلاش خواهیم کرد که موانع بانکی هرچه سریع‌تر برطرف شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار دیپلماسی ایران را حل مناقشات از طریق مذاکره دانست و ادامه داد: ایران خود را متعهد به برجام می‌داند و نباید گذاشت اتهامات بی‌پایه و اساسی که از سوی امریکا و برخی از متحدانش در منطقه بیان می‌شود، مانع روند اجرای مفاد این توافقنامه شود.
علی لاریجانی در دیدار هیات اروپایی به ریاست یانوش لواندفسکی، نماینده و رئیس هیات روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا، به مراودات تجاری با این اتحادیه اشاره کرد و افزود: اتحادیه اروپا می‌تواند از فضای پس از برجام بهره برده و با رفع موانع موجود، به گسترش روابط اقتصادی کمک کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رئیس‌جمهوری امریکا هر روز سخن جدیدی علیه ایران نقل می‌کند تا با ایجاد هراس در دل کشورها بتواند آنها را قانع کند که با ایران مراوده نداشته باشند و از سوی دیگر به کشورهای حامی تروریسم، جایزه می‌دهد.

منبع: صمت