معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

رییس سازمان نظام مهندسی معدن:

معادن زلزله‌زده کرمان پلمب شده است

زلزله استان کرمان -  خسارات وارد شده به منازل مسکونی در  روستای گروک شهر راور

در پی وقوع زمین‌لرزه در هجدک استان کرمان رییس سازمان نظام مهندسی معدن از پلمب شدن سه معدن بزرگ ذغال‌سنگ که در این محدوده قرار داشتند جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی و بررسی خسارت‌ها خبر داد.

نادعلی اسماعیلی دهج در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت واحدهای معدنی قرار گرفته در مسیر زلزله جنوب شرق ایران گفت: در زلزله‌ای که امروز صبح رخ داد سه معدن بزرگ ذغال سنگ هجدک، اشکلی و اسدآباد در مسیر لرزش قرار داشتند که خوشبختانه به خاطر اینکه هنوز شیفت کاری در زمان زلزله فرا نرسیده بود، تلفات انسانی از آن گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه رییس سازمان نظام مهندسی استان کرمان برای بازرسی از معادن هجدک به منطقه سفر کرده است بیان کرد: این سه معدن به محض وقوع زلزله پلمب شدند و از فعالیت آن‌ها جلوگیری شد و رییس سازمان نظام مهندسی استان نیز از آن‌ها بازدید کرد که قرار است فردا بعد از بازرسی‌های ایمنی و برآورد خسارت‌های احتمالی وارد شده به آن‌ها در صورت تایید وضعیت ایمنی کار خود را از سر گیرند.

او با اشاره به اخبار تلفات مربوط به منطقه هجدک نیز اظهار کرد: خوشبختانه از آنجایی که زلزله در ساعات ابتدایی صبح رخ داده، اکثر مردم منطقه بیدار بودند و به جز برخی جراحات نه چندان جدی تلفات جانی گزارش نشده است. البته به خاطر عدم استقرار مناسب دام‌های محلی، بخشی از خسارات ثبت شده در این زمین‌لرزه مربوط به تلفات دام‌ها بوده است.

منبع: https://www.isna.ir/news/96091005245/