معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

فقر مدیریتی به صنعت و تولید مازندران ضربه می‌زند

افتتاح مجتمع فولاد میانه توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و محمد شریعتمداری وزیر صنعت طی سفر به آذربایجان شرقی

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران مشکل صنعت مازندران گفت: فقر مدیریتی به صنعت و تولید مازندران ضربه می زند.

سید مجتبی رضوی گفت‌وگو با ایسنا عقب ماندگی و مدیریت مالکانه را از دلایل عقب ماندگی مازندران دانست و اظهار کرد: سهم مدیریت مالکانه در مازندران بسیار بیشتر از سایر استان ها است، آن ها یاد گرفته اند خارج از سازمان، از یک مدیر کارآمد بهره ببرند.

رضوی افزود: مازندران فاقد استانداردهای عادی مدیریت تولید است و این باعث چالش در بازاریابی، فروش و تولید محصولات شده است.

وی با بیان اینکه تولیدات مازندران از لحاظ کیفیت غالبا قابل رقابت با تولیدات داخلی هم نیست، اظهار کرد: در بازاریابی هم بحث مدیریت کاربردی را نمی دانیم و اصلا اجرا نمی کنیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: دربخش فروش محصولات مازندران نیز بسیاری از استانداردها لحاظ نمی شود.

رضوی یکی از مهمترین بخش واحدها و تشکل های صنعتی را آموزش دانست و اظهار کرد: کلاس های آموزشی که بتواند باعث ارتقا مدیران واحدهای تولیدی در مازندران شود نداریم از این رو شاهد فقر مدیریتی در مازندران هستیم.

وی در ادامه گفت: اگر فقر مدیریتی ترمیم نشود یقینا شاهد از کار افتادن بسیاری از واحدهای صنعتی استان خواهیم بود.

رضوی دلیل این سوء مدیران را ماه حصل سیاست‌های کلان اقتصادی کشور دانست و اظهارکرد: اگر سیاست‌های کلان اقتصادی کشور بهبود یابد یقیناً مدیران واحدهای تولید وقت بیشتری برای یادگیری و کسب اطلاعات بیشتر قرار می دهند.

منبع: ایسنا