معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

نماینده مردم نطنز گفت: ریزگردهای حاصله از فعالیت معادن در نطنز باعث نابودی اقلیم زیست محیطی و کشاورزی منطقه شده است.

مرتضی صفاری نطنزی روز پنجشنبه در نشست مدیریت بحران در نطنز اظهار کرد: ریزگردهای حاصله از فعالیت معادن در نطنز، باعث نابودی اقلیم زیست محیطی منطقه و کشاورزی آن شده است.

وی افزود: 120 معدن در نطنز در حال فعالیت است که باعث نابودی کشاورزی، منابع آبی و محیط زیست منطقه شده است، نظر ما  عدم بهره برداری معادن نیست بلکه می خواهیم بیش از حد برداشت انجام نشود. فعالیت‌های مداوم این معادن اکوسیستم منطقه حفاظت شده کرکس نطنز که پناهگاه حیوانات وحشی مختلفی است را به خطر انداخته و باید برای این موضوع فکری صورت پذیرد.

وی همچنین درباره وضعیت آب شرب نطنز تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در بحث بحرانی شدن آب در نطنز دخیل بوده است، ایجاد استخرهای بزرگ آب و ذخیره‌سازی آب توسط معادن است که همین موضوع باعث شده قنات‌ها و چشمه‌های مجاور معادن یا خشک شده باشند و یا در آستانه خشک شدگی باشند.

نماینده مردم نطنز خاطرنشان کرد: حوزه انتخابیه نطنز و قمصر از محل منابع مالی مدیریت بحران اعتبار چندانی دریافت نکرده و بی‌مهری صورت گرفته است و همین موضوع باعث شده که موقعیت منطقه بحرانی شود.