معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

زارع خبر داد:

طرح شمش آلومینیوم جاجرم، سال آینده وارد مدار تولید می شود

مدیر عامل شرکت آلومینای ایران خبر داد: کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم سال آینده به مدار تولید می پیوندد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، تورج زارع تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه شمش آلومینیوم جاجرم در حال حاضر به ۸۲ درصد رسیده و امیدواریم بتوانیم طی ۱۰ ماه کارخانه را به تولید برسانیم. 
وی با اشاره به کندی روند اجرای طرح تا پیش از سال 94 یادآور شد: این طرح به رغم اینکه از سال ۱۳۸۶ شروع شده تا ابتدای سال ۱۳۹۴ تنها از 40درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بود اما با مساعدت هایی که ایمیدرو از دولت یازدهم داشته شاهد افزایش سرعت ساخت این طرح در منطقه محروم جاجرم شده ایم.
زارع ادامه داد: خوشبختانه پروژه کارخانه شمش آلومینیوم با سرعت مناسب در حال تکمیل است امید است با مساعدت های فنی و مالی ایمیدرو طی 10 ماه آتی شاهد به ثمر نشستن طرح باشیم. به گفته وی،‌ تاکنون ۴۴۰ میلیارد تومان در پروژه هزینه شده است.
پروژه شمش آلومینیوم جاجرم، در کنار دست تنها کارخانه تولید پودر آلومینا و بزرگ ترین معدن بوکسیت ایران در شهرستان جاجرم استان خراسان شمالی واقع شده است.

ایمیدرو