معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اعلام کرد:

بهره‌برداری از کارخانه تولید شمش طلای جنوب کرمان تا 2 سال آینده

قاچاق طلا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: عملیات احداث کارخانه شمش طلا جنوب کرمان در کمتر از 2 ماه رشد 4 برابری داشته است.

 دکتر محمود اسکندری گفت: راه اندازی صنایع مختلف صنعتی و معدنی در همه نقاط دنیا یکی از مهمترین عوامل ترقی و رشد اقتصادی و فرهنگی و اشتغالزایی مطرح است اما متاسفانه در جنوب کرمان با وجود پتانسیل های قابل ملاحظه معدنی و کشاورزی، به دلایل متعدد در دهه های متمادی اخیر، این پتانسیل های شناسایی نشده و موجب عقب ماندگی اقتصادی و غیرعادلانه منطقه شده است.

وی افزود: در میان فلزات معدنی مختلف، طلا به عنوان یک فلز استراتژیک، از لحاظ سیاسی و اقتصادی، پشتوانه مالی کشورها بوده و نقش مهمی را در بازارهای جهانی ایفا می کند، اکتشاف و بهره برداری از پتانسیل های طلا در تمامی نقاط کشور دارای اهمیت فرآوان بوده به علاوه اینکه در اشتغالزایی نقاط محروم نیز نقش موثری خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان کرد: در ابتدای شروع کار دولت تدبیر و امید و بررسی پتانسیل های موجود در نقاط مختلف جنوب کرمان، تلاش برای فعال سازی معدن طلا در شهرستان فاریاب یکی از بهترین راهکارها جهت توسعه صنعتی و کمک به اشتغالزایی این شهرستان بود و جلسات متعددی جهت فعالسازی این معدن مهم که تا نیمه دوم سال 1392 راکد بود، برگزار شد و بحمدلله با پیگیری های مستمر، با ورود سرمایه گذار جدید عملیات اکتشاف و استخراج در معدن آغاز شد.

اسکندری نسب افزود: در حین انجام این فعالیت های اکتشافی در دو ساله اخیر، خوشبختانه ذخیره معدن به حدود 4 برابر قبلی افزایش پیدا کرد که با این ذخیره، احداث کارخانه شمش طلا در کنار این معدن دارای توجیه اقتصادی مناسبی خواهد بود.

وی ادامه داد: در نتیجه تلاش سازمان و با توجه به ذخیره 500 هزار تنی معدن، سرمایه گذار، آمادگی خود را جهت ساخت کارخانه فرآوری در مجاورت معدن اعلام و در تیرماه امسال مجوز آن توسط سازمان صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: در مهرماه امسال پیشرفت فیزیکی کارخانه 10 درصد بود که با پیگیری های مستمر سازمان و تلاش سرمایه گذار طرح، اکنون این طرح با رشد 30 درصدی، دارای پیشرفت فیزیکی 40 درصد بوده و روند ساخت کارخانه با شتاب بیشتری نسبت به گذشته در حال ادامه می باشد.

وی بیان کرد: مجوز ساخت کارخانه در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع و با سرمایه گذاری 104 میلیارد ریال در فاز اول و با ظرفیت تولید 100 کیلوگرم شمش طلا و اشتغالزایی 100 نفر صادر شده است.

اسکندری نسب گفت: سرمایه گذار این پروژه تاکنون سرمایه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال برای احداث کارخانه و 30 میلیارد ریال نیز جهت فعالسازی معدن طلا هزینه کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در پایان گفت: عملیات احداث کارخانه تولید شمش طلا جنوب کرمان در کمتر از دو سال آینده تکمیل و شاهد بهره برداری این کارخانه مهم در منطقه خواهیم بود.

منبع: ایسنا