معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

چالش‌هایی که واحدهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با آن مواجهند

بازدید

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید مسئولان دستگاه های صنعت و معدن و شرکت شهرک های صنعتی، راهکارهای مبارزه با چالش های مدیریت صنعتی در استان را به جامعه هدف آموزش دهند.

 علی محمد احمدی یکشنبه، 19 آذر ماه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی (یاسوج ۲) افزود: علاوه بر مباحث مدیریتی، برخی از مشکلات به فضای عمومی اقتصادی بر می گردد و نوسانات ارزی، رکود و عدم بازار مناسب می تواند یک مدیر قوی را با چالش روبه رو کند.

وی با بیان اینکه در استان های کمتر برخوردار در حوزه صنعت، زیرساخت ها، بازار و تامین سرمایه از مسائل مهم است و در کنار آن مدیریت نیاز به پشتکار جدی و سرمایه گذاری دارد، بیان کرد: در بعضی واحد ها موفقیت های خوبی می بینیم، اما برخی مدیران واحدها انعطاف لازم در برابر مشکلات را ندارند و به مجرد اینکه اولین مشکل وارد می شود، رها کردن کار را به هرچیزی ترجیح می دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی رفع موانع تولید است و واحد های‌های تولیدی ما چه در داخل شهرک های صنعتی و چه واحد های بیرون از شهرک، مشکلات مربوط به بازار، مالکیت، بیمه، مشکلات بانکی و تامین سرمایه در گردش دارند که این مشکلات قابل بررسی و مطرح شدن در کارگروه هایی مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.

احمدی تصریح کرد: با این هدف برنامه بازدید از واحد های تولیدی گذاشته شده است و در این راستا از چند واحد بازدید شد و آنچه به صورت درمان سرپایی نیاز بود توصیه شد که مدیران اجرایی بررسی کنند و بخشی از آن که مباحث توسعه ای و اعطای تسهیلات و یا مشکلات دیگر است، باید با تفسیر بیشتر در کارگروه هایی مانند رفع موانع تولید بررسی شود.

وی ادامه داد: بسیاری از واحد ها ظرفیت های خوبی دارند اما به دلیل مشکلات با بانک ها و بعضا نوع مالکیت دچار مشکل شده اند که قابلیت احیا و اشتغال اولیه و تولید دارند. در بازدید امروز حل بخشی از مشکلات واحد ها با مساعدت بانک ها و مسئولین به نقطه خوبی رسید و مابقی نیز به امید خدا در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح خواهد شد و بنابراین است که گام به گام مشکلات را حل کنیم.

به گزارش ایسنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از مسئولان استان از واحدهای تولیدی "سینره"، "زردبند"، کارخانه تولید فوم، کارخانه تولید نمک یددار بلور دنا، شهرک صنعتی شماره 2 یاسوج، کارخانه قند میلاد، واحد تولیدی الکل طبی و صنعتی، واحد صنعتی پنجره UPVC و مرکز اسقاط خودرو فرسوده بازدید کردند.

منبع: ایسنا