معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: قیمت های تابلوی بورس کالای ایران نباید با قیمت های جهانی تفاوت زیادی داشته باشد از همین رو نیاز است که کارگروهی قیمت پایه را مشخص کند

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امیر صباغ در نشست بورس کالای ایران برای رفع مشکلات تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از راهکارهای رفع مشکل تولیدکنندگان لوله و پروفیل و ورق فولادی، این است که کارگروهی برای تعیین قیمت پایه ورق فولادی در آن بورس تشکیل شود.

وی ادامه داد: همچنین، عرضه ورق فولادی در مچینگ به صورت مدیریت شده باشد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو اظهار داشت: صادرات محصولات فولاد مبارکه در سال جاری به دلیل تعرفه اروپا کاهش یافته و در نتیجه عرضه در داخل افزایش پیدا کرده است.

در این نشست، اعضای سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی بر پایین بودن عرضه نسبت به تقاضا تاکید داشتند. نماینده شرکت فولاد مبارکه نیز گفت: علاوه بر تولیدکننگان لوله و پروفیل فولادی، مصرف کنندگان دیگری همچون تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز داریم و باید به تقاضای همه مصرف کنندگان ورقپاسخ دهیم. اما نماینده سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده معتقد بود که عرضه 30 به 70 نباید تغییر کند چرا که موجب بر هم خوردن بازار می شود.