معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

معاون سازمان صنعت استان اعلام کرد:

کاهش 12 درصدی واردات سمنان/ عمده واردات غیرمصرفی است

صادرات

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت:از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۲۸۱ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۱۱۹ میلیون دلار از گمرک استان صادر شده و این در حالی است که ارزش دلاری کل واردات گمرکی سمنان ۴۲ میلیون دلار بوده است.

 حمیدرضا مداح در چهارمین جلسه کار گروه توسعه صادرات استان از کاهش ۱۲ درصدی واردات به این استان در سالجاری خبر داد اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون 14 هزار و ۶۰۰ تن کالا از گمرک استان ترخیص شده که ارزش دلاری آن بیش از ۴۲ میلیون دلار بوده است.

وی با بیان اینکه عمده واردات استان غیرمصرفی است ادامه داد: عمده کالاهای وارداتی استان شامل ماشین آلات خط تولید و اجزا و قطعات آنها و مواد اولیه کارخانجات بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با بیان اینکه واردات گمرکی استان از ۲۲ کشور جهان به گمرک استان وارد شده افزود: واردات استان در مجموع در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی از افزایش صادرات استان در سال‌جاری خبرداد و تصریح کرد: در هشت ماهه امسال ۲۸۱ هزار و ۴۲۹ تن کالا به ارزش بیش از ۱۱۹ میلیون دلار از گمرک استان صادر شده است. متوسط ارزش دلاری هرتن کالای صادراتی ۴۲۳ دلار است. کالاهای استان به ۳۷ کشور جهان صادر می شود .

وی یادآور شد: حجم صادرات گمرکی استان در مقایسه با مدت مشابه آن در سال قبل از نظر وزنی ۲۸ درصد و از نظر دلاری ۲۶ درصد افزایش داشته است .

وی سهم واحدهای خرد و کوچک استان از کل صادرات را ۱۹ درصد اعلام کرد و تصریح کرد: در سالجاری ۱۲ واحد تولیدی خرد و کوچک استان به ارزش بیش از ۲۲ میلیون دلار کالا صادر کرده اند که این رقم تحقق ۶۴ درصدی میزان هدف‌گذاری برای واحدهای کوچک و خرد را نشان می‌دهد .

مداح بر لزوم تقویت و توانمندسازی و توسعه بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط استان با هدف افزایش صادرات غیر نفتی تاکید کرد و گفت: توانمندسازی و توسعه بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط در برش استانی طرح اقتصاد مقاومتی نیز هدفگذاری شده است.

منبع: ایسنا