معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران خبر داد:

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران و رئیس کمیته ماشین آلات خانه معدن ایران مطرح کرد: معادن ایران به شدت نیاز به نوسازی ماشین‌آلات معدنی دارند و به همین دلیل دولت باید فعالان معدنی را در زمینه خرید ماشین‌آلات جدید یاری کند.
نوسازی معادن بخش خصوصی با ماشین‌آلات جدید/ قرعه به نام کوماتسو، لیبهر و هیتاچی افتاد

به گزارش روابط عمومی خانه معدن ایران، حمیدرضا امیریان عضو هیات مدیره خانه معدن ایران و رئیس کمیته ماشین آلات خانه معدن ایران گفت: کمیته پیمانکاران قرار است لیستی از نیازهای ماشین آلاتی پیمانکاران بخش خصوصی را آماده کرده و قرار است به وزارت صمت و ایمیدرو ارایه کند. با توجه به اینکه در مقطع فعلی برخی برندها قادر به تامین نیاز معدنکاران کشور به ماشین‌آلات تولیدی‌شان نیست، فعالان معدنی سمت برندهایی از ماشین‌آلاتی می‌روند که قطعات مورد نیاز آنها در حین خراب شدن در بازار داخلی موجود باشد. زیرا برخی معادن به دلیل نبود قطعات موردنیاز ماشین‌آلات ناچار به تعطیلی چندماهه می‌شوند که این خود باعث کندی روند بهره‌برداری می‌شود.

امیریان گفت: در حال حاضر اغلب فعالان معدنی از برند کوماتسو ماشین‌آلات خریداری می‌کنند زیرا در بازار داخلی کشور برندی شناخته شده و جافتاده محسوب می‌شود.

 او ادامه داد: در واقع کوماتسو توانسته با حفظ بازار غیر رسمی خود قطعات موردنیاز ماشین‌ها را تامین کند و در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دهد. با درنظر گرفتن این نکته بهتر است برای انتخاب هرگونه ماشین‌آلاتی وسواس بیشتری به خرج دهیم تا ماشین‌آلاتی بخریم که حتی اگر تحریمی هم آن برند را تحت تاثیر قرار داد، چنین بازار سنتی را در داخل کشور داشته باشد.

رئیس کمیته ماشین آلات خانه معدن ایران مطرح کرد: معادن ایران به شدت نیاز به نوسازی ماشین‌آلات معدنی دارند و به همین دلیل دولت باید فعالان معدنی را در زمینه خرید ماشین‌آلات جدید یاری کند. چرا که قیمت تمام شده در پروژه‌های معدنی افزایش یافته و در این صورت پروژه برای فعالان معدنی اقتصادی نخواهد بود.

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران بیان کرد: هر شرکت پیمانکاری سرمایه اش ماشین‌آلاتش هستند و با ورود به معدنی انتظار دارد با توجه به ظرفیت‌های خود سودآوری داشته باشد و فعالیت اقتصادی داشته باشد. بهتر است سیاستگذاران کشور در راستای توسعه معادن کشور، پیمانکاران معدنی را که بخشی از جامعه بزرگ معدن  کشور هستند، با نگاه کارشناسی به موضوع امیدوار کند.

او ادامه داد: سلیقه شرکت های پیمانکاری در انتخاب ماشین‌آلات متفاوت است و برخی با ماشین‌آلات چینی طی سال‌های تحریم خو کرده‌اند و از خدمات‌دهی این کارخانه‌ها راضی هستند و برخی هنوز چشم‌ انتظار برندهای مطرحی مانند کاترپیلار هستند که در شرایط فعلی ورود آنها به داخل کشور امکانپذیر نیست.

امیریان گفت: با این حال غیر از کاترپیلار که واردات ماشین آلات آن امکانپذیر نیست، در تامین ماشین آلات برند کوماتسو، لیبهر و هیتاچی مشکلی وجود ندارد و قرار است معادن بخش خصوصی با این برندها ماشین‌آلات‌شان نوسازی شود. منبع: روابط عمومی خانه معدن ایران