معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

مدیر زیرساخت ایمیدرو برای رقابت پذیرتر شدن تولید تاکید کرد

لزوم همگرایی بین تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی برای ارایه محصولات رقابتی

مدیر زیرساخت ایمیدرو بر لزوم همگرایی بین تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی برای رقابت پذیرتر شدن محصولات تولیدشده و ورود ماشین آلات کیفی و مناسب تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، عباس رنجبر طی نشستی با تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی با بیان این مطلب و با اشاره به هدف تولید 55 میلیون تن فولاد در چشم انداز 1404 گفت: اگر تامین کنندگان و تولیدکنندگان ماشین آلات معدنی به صورت پویا وارد بازار نشوند امکان جایگزین شدن کنسرسیوم های بین المللی پیمانکاری معدن با ماشین آلات و تجهیزات جهت دستیابی به هدفگذاری استخراجی وجود دارد.

وی افزود: تولید باید رقابتی بوده تا بتواند از جذابیت و رقابت پذیری برخوردار شود و در این مسیر باید مشوق هایی ارائه داد.

مدیر زیرساخت ایمیدرو اظهار کرد: بسیاری از ماشین آلات معدنی برای شرایط آب و هوایی خاصی کاربرد دارند و از آنجا که شرایط آب و هوایی ایران با سایر کشورها متفاوت است باید این مساله در تولید ماشین آلات لحاظ شود تا بتوانیم از ماشین آلات واردشده مناسبی برخوردار شویم.

اعضای انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی از جمله دبیرکل انجمن و همچنین نمایندگان شرکت های ولوو، هیوندایی، هپکو،کاترپیلار، هلی خودرو، زاگرس ماشین، دلتا راه ماشین و سپاهان ماشین رهیار طی این نشست در بیان مباحث و مشکلات خود به موضوعاتی همچون کمبود نقدینگی، نبود اطلاعات جامع از شاخص ها و تعداد ماشین آلات مورد نیاز در معادن کشور، لزوم انجام آسیب شناسی در این زمینه ، لزوم ایجاد تعادل بین تولیدکنندگان و واردکنندگان، لزوم حمایت دولت از تولیدکنندگان و در عین حال ادامه روند واردات به کشور، ارائه آمار شفاف از سوی گمرک برای سنجش نیازهای بخش معدن، کاهش هزینه های تولید، لزوم ضمانت سرمایه گذاری برای تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی و غیره پرداختند.

در پایان مقرر شد که این نشست ها به طور مستمر و کیفی تر برای دستیابی به انتظارات ایمیدرو و وزارت صنعت،معدن و تجارت به منظور تامین ماشین آلات و تجهیزات معدنی با نگاه به اقتصاد مقاومتی برگزار شود.

منبع: ایمیدرو