معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

‌سهم کرمانی‌ها از صنایع بزرگ استان، دود و سم آنها است

محمدرضا پورابراهیمی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان کرمان باید مشخص شود و گردش مالی آنها به استان وارد شود، دود و سم و هزار مشکل را از صنایع بزرگ را در کرمان داریم، اما مانده حساب‌های رسوب شده در تهران است.

 "محمدرضا پورابراهیمی" شامگاه 22 آذرماه در شورای صنایع استان کرمان با حضور دکتر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به حوزه معادن زغالسنگ کمکی شود، صنعت زغالسنگ در وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی ندارد.

وی بیان کرد: وزارت صنعت و معدن و تجارت در حوزه معادن زغالسنگ دچار ضعف است و در حقیقت راهبردی هم برای آن وجود ندارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که ظرفیت تولید ما در کرمان به کمترین حد ممکن رسیده است، ادامه داد: در شهرستان راور پهنه‌های معدنی زغالسنگ زیادی وجود دارد، اما با وجود مشکلاتی که در این زمینه شاهد هستیم.

وی با بیان این مطلب که در بحث قیمت‌گذاری زغالسنگ حریف ذوب‌آهن اصفهان نمی‌شویم، چرا قیمت جهانی زغال مبانی محاسبه فروش نیست، اظهار کرد: با توجه به وجود خطراتی که در معادن زغالسنگ وجود دارد اما ‌وضعیت اسفباری را در معادن زغالسنگ شاهد هستیم، به گونه‌ای که حقوق کارگران آنها سه یا چهار ماه یکبار پرداخت می‌شود و مظلوم‌تر از کارگران زغالسنگ نداریم.

پورابراهیمی با بیان این سوال که الان چه کسی متولی صنعت زغال در کشور است؟ گفت: برنامه راهبردی بدهیم و تکلیف صنعت زغال را مشخص کنیم، قابل ذکر است که در مورد صنعت زغالسنگ تنها کرمان با مشکل مواجه نیست، بلکه سمنان، شاهرود، طبس و ... نیز درگیر هستند.

وی ادامه داد: تکمیل زنجیره فولاد در استان کرمان یک کار ارزشمند بود، اما وضعیت تولید مس اسفبار است و این وضعیت قابل قبول نیست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: انتظار این است که برنامه جامع در این زمینه داشته باشیم و از صنعت زغال کشور حمایت کنیم، مهمترین تصمیمی که در صنعت زغال باید گرفته شود، قمیت‌گذاری صحیح است که امروز دارد به هزاران کارگر مظلوم این صنعت جفا می‌شود.

پورابراهیمی گفت: وضعیت شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان کرمان باید مشخص شود و گردش مالی آنها به استان وارد شود، دود و سم و هزار مشکل را از صنایع بزرگ را در کرمان داریم، اما مانده حساب‌های رسوب شده در تهران است.

منبع: ایسنا