معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

فرماندار اسدآباد اعلام کرد:

ساخت بزرگ‌ترین کارخانه کاغذ سنگ در اسدآباد

کاغذ

فرماندار شهرستان اسدآباد از احداث بزرگ‌ترین کارخانه کاغذ سنگ در این شهرستان خبر داد و گفت: این کارخانه تولید کاغذ از سنگ با ظرفیت 20 هزار تن در شهرک صنعتی شهرستان توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد.

حسین افشاری  افزود: احداث بزرگ‌ترین کارخانه کاغذ سنگ در شهرستان اسدآباد از نقش موثری در حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر علاوه بر احداث کارخانه کاغذسازی در شهرستان، 2 کارخانه تولید کاغذ دیگر نیز در سطح کشور در دست احداث است، تصریح کرد: این دو واحد تولید کاغذ در دست احداث در مجموع تنها دارای 5 هزار تن ظرفیت در سال خواهند بود.

افشاری با اشاره به اینکه طرح کارخانه کاغذسازی شهرستان اسدآباد تولید کاغذ از سنگ خواهد بود، اظهار کرد: پروژه تولید کاغذ از سنگ تحولی شگرف در تولید کاغذ به عنوان فناوری جدید در عصر مدرن، دوستدار محیط زیست بوده و باعث کاهش بسیار زیاد مصرف انرژی شده و از نظر اقتصادی 100 درصد قابل بازیافت است.

گفتنی است؛ کاغذ سنگ که با اسامی دیگری مثل کاغذ سنگی، کاغذ آهک یا کاغذ معدنی نیز نامیده می‌شود، نسل جدیدی از کاغذ است که در سال‌های اخیر توسط محققان اختراع شده و ماده اولیه این کاغذ پودرسنگ بوده که جایگزین استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ است. از خواص کاغذ سنگ  ضدآب بودن، مقاومت در برابر پارگی، جلوه جادویی رنگ‌ها بر روی آن و در نهایت برگشت‌پذیری آن به خاک طی دوره بازیافت کوتاه‌مدت را می‌توان نام برد.

منبع: ایسنا