معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

سفیر عمان خبرداد:ویزای عمان برای بخشی از تجار ایرانی لغو می شود

سفیر عمان

سفیر عمان از برداشته شدن ویزا برای بخشی از تجار ایرانی در قالب ویزای مولتی خبر داد.

 سعود بن احمد البروانی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور که امروز، 25 آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته بازدیدهای و سفرهای بسیاری بین مسئولان بانک‌های مرکزی ایران و عمان صورت گرفت که در خلال این صحبت‌ها تفاهم‌نامه‌ها و گفت‌وگوهای خوبی صورت گرفت و بانک‌های مرکزی دو کشور تفاهم‌نامه‌های خوبی با هم داشتند و حضور شما نشانگر اهتمام به این قضیه است .
 
وی افزود: قرار است دیداری با وزیر صنعت ایران صورت گیرد و تاخیری که صورت گرفت بخاطر تغییر وزرا در کشور ایران بود و قرار است با آقای شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در اوایل سال جدید میلادی دیداری داشته باشیم.
 
البروانی از برداشته شدن ویزا برای بخشی از تجار ایرانی در قالب ویزای مولتی خبرداد و گفت: هماهنگی‌های سیاسی در این باره انجام شده و منتظر تکمیل سازوکارهای فنی هستیم
 
وی عنوان کرد: امیدواریم با افتتاح خط جدید کشتیرانی بین خرمشهر و صحار افق جدیدی از همکاری ها را شاهد باشیم و شاهد گسترده تر شدن روابط و تعامل بین دو کشور باشیم.
 
۷۱ میلیون دلار صادرات به کشور عمان از ابتدای امسال 
 
شهلا عموری، رییس اتاق بازرگانی اهواز نیز در این همایش اظهار کرد: خوزستان رتبه نخست تولید گندم، رتبه سوم تولید برنج، رتبه دوم تولید گل رز و نرگس و رتبه دوم در تولید ماهی‌های گرمسیری را در کشور دارد.
 
وی افزود: استان خوزستان فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری است و برای تسهیل این فرآیند، اقدام به گرفتن مجوز خط کشتیرانی بین بندر خرمشهر و بندر صحار عمان کرده ایم.
 
عموری تصریح کرد: اولویت اتاق اهواز ایجاد روابط پایدار اقتصادی با کشورهای همسایه است و در این زمینه تاکنون نمایشگاه هایی در قطر و عمان برپا کرده ایم و تفاهم‌نامه هایی صورت گرفته است.
 
وی بیان کرد: در سال گذشته ۸۳ میلیون دلار به عمان صادرات داشتیم و امسال نیز تاکنون ۷۱ میلیون دلار صادرات صورت گرفته و این نشان دهنده رغبت و میل بخش خصوصی برای همکاری و تعامل است.

منبع: ایسنا