معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

95 درصد قطعات مجتمع فولاد ازنا در مجموعه مستقر شده‌اند

مجوز ساخت مجتمع فولاد ازنا سال 81 صادر و حدود سه سال بعد عملیات ساخت آن شروع شد اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

به گزارش ایسنا، پروژه مجتمع فولاد ازنا در این مدت به اندازه‌ای که تعطیل بوده، فعالیت نداشته است. 

 محمد محمدی‌نژاد، فرماندار ازنا درباره آخرین وضعیت این پروژه گفت: 95 درصد قطعات وارد مجتمع شده و 80 درصد آنها نصب شده‌اند. 

 وی با بیان اینکه بقیه قطعات در حال نصب هستند، افزود: پیگیری‌های خوبی برای راه‌اندازی این کارخانه انجام شده و دکتر افخمی، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در بازدیدی که از این مجتمع داشت، قول داد بحث تسهیلات را تسریع کند. 

فرماندار ازنا با بیان اینکه روند کار خوب است، اضافه کرد: با توجه به اینکه پروژه 12 سال تعطیل بوده در چند وقت اخیر فعالیت‌های خوبی انجام شده و امیدوار هستیم که مطابق وعده‌ها تا پایان سال 97 فاز نورد مجتمع شروع به فعالیت کند. 

وی درباره فازهای بعدی بیان کرد: در حال حاضر تمام تمرکز برای راه‌اندازی فاز نخست است و برای فازهای بعدی اقدامی انجام نشده است. 

محمدی‌نژاد با بیان اینکه اکثر نیروهایی که الان در حال فعالیت هستند، اهل شهرستان ازنا هستند، افزود: 1200 فرصت شغلی مستقیم در صورت راه‌اندازی فاز نخست ایجاد می‌شود.