معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

تفاهم اولیه معدنی ها برای راه اندازی اسکله مواد معدنی در یک بندر استراتژیک

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت : در بحث صنایع فولادی تا سال ١۴٠۴ حدود ۵۵ میلیون تن واردات و صادرات خواهیم داشت که باید ظرفیت بندر شهید رجایی باید افزایش یابد و تفاهم احداث مواد معدنی در بندر شهید رجایی در دستور کار قرار گرفته است.شایان ذکر است ، قرارداد ایجاد اسکله مواد معدنی و فلزی در بندر شهید رجایی جهت صادرات و واردات انواع فرآورده های معدنی به تفاهم اولیه رسیده است. شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ،سرمایه گذاری امید ، گل گهر ، چادر ملو ، گهر زمین ، فولاد مبارکه اصفهان و کشتیرانی جمهوری اسلامی چندی پیش یک شرکت حمل و نقل ترکیبی راه اندازی کرده بودند و حالا این شرکت موفق به امضای تفاهم نامه ای برای ایجاد اسکله حمل مواد معدنی در بندرعباس شده است...

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با شروع زیرساخت فاز سوم بندر شهید رجایی که کمیسیون مناقصه آن ۴ بهمن ۹۶ اجرا و تکلیف پیمانکار مشخص می شود، ظرفیت کانیتنری این بندر، ظرف سه سال به ۸ میلیون TEU می رسد.

محمد راستاد دیروز در مراسم امضای 13 تفاهم نامه دریایی و بندری به ارزش 100 هزار میلیارد ریال اظهار داشت: ارتقای ظرفیت کانتینری بنادر کشور در دستور کار سازمان بنادر است.

وی گفت: با شروع زیرساخت فاز سوم بندر شهید رجایی که کمیسیون مناقصه آهن 4 بهمن ماه امسال اجرا و تکلیف پیمانکار مشخص می شود، در سه سال ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی به 8 میلیون TEU می رسد و 860 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری را در این حوزه پیش بینی می کنیم که اسناد مناقصه برای جذب سرمایه گذار روبناها در پایانه شماره سه در دستور کار است و از روبنا تا تجهیزات استراتژیک و غیر استراتژیک توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: اسناد مزایده پایانه کانتینری بندر امام خمینی در قالب شرکت های داخلی و خارجی در دست تهیه است، ادامه فعالیت ها به منظور افزایش سهم ریلی کشور در دستور کار قرار گرفت و سازمان بنادر اقدامات لازم را انجام داد و متعاقباً از لحاظ اصلاح ساختار سازمانی به گونه ای که این حوزه مهم بدون متولی نباشد، اقدام می کنیم.

راستاد گفت: اداره کل حمل ونقل چند وجهی در سازمان بنادر شکل می گیرد و در سطح قائم مقام مدیرعامل صرفاً حمل ونقل ریلی در سازمان بنادر در دستور کار خواهد بود.

وی با بیان اینکه پایانه مواد معدنی در بندر شهید رجایی تقاضای قابل توجهی دارد، گفت: در بحث صنایع فولادی تا سال 1404 حدود 55 میلیون تن واردات و صادرات خواهیم داشت که باید ظرفیت بندر شهید رجایی باید افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: تفاهم احداث مواد معدنی در بندر شهید رجایی در دستور کار قرار گرفته است.

راستاد افزود: همچنین در حوزه گردشگری دریایی با هلدینگ گردشگری و هتلداری بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی تفاهم نامه داریم.

وی گفت: در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی با همکاری شرکت عمران و بهسازی شهری ارتباط بین شهرهای بندری و بنادر تجاری ایجاد می شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در راستای آنکه چارچوب همکاری مشخصی با سازمان مناطق آزاد داشته باشیم، تفاهم نامه ای در این حوزه تهیه شده است.

راستاد اظهار داشت: در بندر شهید بهشتی چابهار مذاکرات با سرمایه گذار هندی مطلوب است و قرارداد موقت بهره برداری در اختیار شرکت هندی گذاشته شده است، تا به زودی وارد کار شود و سپس به صورت BOT در قالب قرارداد 85 میلیون دلاری اپراتوری بندر چابهار را برعهده بگیرد.

شایان ذکر است ، قرارداد ایجاد اسکله مواد معدنی و فلزی در بندر شهید رجایی جهت صادرات و واردات انواع فرآورده های معدنی به امضا رسیده است. شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ،سرمایه گذاری امید ، گل گهر ، چادر ملو ، گهر زمین ، فولاد مبارکه اصفهان و کشتیرانی جمهوری اسلامی چندی پیش یک شرکت حمل و نقل ترکیبی راه اندازی کرده بودند و حالا این شرکت موفق به امضای تفاهم نامه ای برای ایجاد اسکله حمل مواد معدنی در بندرعباس شده است.

منبع: دنیای معدن