معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

نماینده قروه:

بیکاری بحران امنیتی ایجاد می‌کند/بخش خصوصی واقعی در حل مساله بیکاری فعال شود

بیکاری

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس با اشاره به معضل بیکاری و اشتغال در سطح جامعه گفت: مساله بیکاری به بحران بزرگی تبدیل شده و می تواند بحران امنیتی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، علی محمد مرادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز -چهارشنبه- مجلس اظهار کرد: مساله بیکاری در کشور به یک بحران بزرگ تبدیل شده که آثار سیاسی،‌ اقتصادی و فرهنگی آن را در جامعه می بینیم که یکی از دلایل مساله اشتغال و بیکاری نیز عدم رشد واقعی در اقتصاد است و هیچ راهی برای آن وجود ندارد مگر این که بخش خصوصی واقعی فعال شده و سرمایه گذاری کند.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین علل رشد بی ثبات اقتصاد،‌ اثر ساختاری نفت بر تولید و بروز بیماری هلندی است و تا زمانی که این نگاه را داشته باشیم نمی‌توانیم از تولید حمایت کنیم و تمام حرف‌ها در حد شعار باقی می‌ماند.

این نماینده مجلس همچنین خطاب به رئیس جمهور گفت: فکری به حال بیکاری جوانان کردستان کنید و در نظر داشته باشید تفاوتی که نمایندگان با سایر مسئولان دارند، در این است که نمایندگان دائما در تماس با مردم هستند و شبانه روز وقت خود را صرف شنیدن مشکلات می‌کنند اگر مدیران شما به اندازه یک روز گوشی تلفن نمایندگان در اختیارشان باشد خواهند فهمید مردم با مشکلاتی رو به رو هستند و فاجعه بیکاری تا چه اندازه است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس در ادامه بیان کرد: به مسئولان هشدار می‌دهم به داد کردستان برسید، بیکاری به بحران تبدیل خواهد شد و می تواند بحران امنیتی را ایجاد کند.

وی همچنین از وزیر صنعت، معدن و تجارت در خواست کرد تا نسبت به کلنگ زنی و احداث پروژه طرح مجتمع زنجیره فولاد اقدام کند تا این پروژه تسریع شود و مرهمی برای بیکاران باشد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: طبق برنامه ششم توسعه باید محصولات تضمینی کشاورزی به موقع خریداری شده و خسارت به کشاورزان پرداخت شود اما متاسفانه هیچ خبری از جبران خسارت نیست. به نظر می رسد قوانینی که وضع می شود ارزشی برای مجریان ندارد. چرا به اسم قانون، قانون را زیر پا می گذاریم؟ چرا بانک‌ها به وظیفه خود عمل نمی‌کنند؟ از این تریبون از وزیر جهاد کشاورزی می خواهم تا خسارت ناشی از تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان را جبران کند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس گفت: به نظر می‌رسد در لایحه بودجه کاستی‌های فراوانی وجود دارد که این مساله می‌تواند فاصله طبقاتی را بیش‌تر کند اگر قیمت‌ آب، برق، گاز و بنزین غیر منطقی افزایش یابد به سایر حوزه ها تاثیر می گذارد و شاهد اختلاف طبقاتی خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از تمامی کشورهای اسلامی می خواهم وحدت خود را حفظ کرده و نقشه آمریکا در انتقال سفارتش به قدس را خنثی کنند.

منبع: ایسنا