معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

ادغام واحدهای فولادی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر

یکی از تعارض‌هایی که همواره در زنجیره فولاد نمایان است، پراکندگی واحدهای فولادی و جزیره‌ای عمل کردن این واحدهاست. در این رویکرد ممکن است برای واحدهای بزرگ فولادی مشکلی پیش نیاید، اما واحدهای کوچکی که بخواهند مستقل عمل کنند در آینده ره به جایی نمی‌برند،

از این‌رو باید بیش از پیش به‌دنبال ادغام این واحدها با واحدهای بزرگتر بود. ایجاد هلدینگ‌های بزرگ فولادی می‌تواند در این مسیر بسیار مؤثر واقع شود و به‌درستی زنجیره فولاد را تا چشم‌انداز پیش رو پیش ببرد.کشورهای مختلف در دنیا در جهت کاهش هزینه‌های زنجیره تولید از ادغام کمک می‌گیرند و با یکی کردن واحدها سعی در کاهش هزینه‌ها دارند. این امر به‌ویژه در صنعت فولاد که یک صنعت راهبردی و هزینه‌بر به‌شمار می‌رود و تامین زنجیره آن مستلزم ایجاد واحدها و متغیرهای بسیار دیگری است، ضروری‌تر به‌نظر می‌رسد؛ اتفاقی که در صنعت فولاد کشور در حال شکل‌گیری است. البته در ادغام واحدهای فولادی باید به تامین مواد اولیه، دسترسی به آب، موقعیت جغرافیایی واحدها و تعامل بین واحدهای معدنی و فولادی نیز توجه کرد که در نهایت به یک ادغام منطقی و درست در این زمینه برسیم.
سارا اصغری -  روزنامه‌نگار

منبع: صمت