معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

جستجوی پیشرفته

آگهی های ویژه

رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با خبرنگار معدن 24 مطرح کرد:دولت و مجلس در پسا تحریم نباید کوتاهی کنند/ لزوم تدابیر لازم برای جذب سرمایه گذار خارجی در معدن

معدن 24: در پسا تحریم اگر سرمایه گذار خارجی جذب نشود کوتاهی از بخش خصوصی و حاکمیت است.

 دکتر بهرام شکوری؛ رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با خبرنگار معدن 24 با بیان این مطلب گفت: در نشستی که امروز با یک شرکت استرالیایی داشتم از برداشته شدن تحریم های بین المللی ایران بسیار ابراز خوشحالی داشتن و حالا نوبت بخش خصوصی، دولت و مجلس است که با تدابیر صحیح خود بتوانند سرمایه گذار خارجی را در بخش معدن و صنایع معدنی جذب کنند. 
وی در ادامه افزود: به عنوان بخش خصوصی باید با ارایه گزارش های شفاف و اطلاعات صحیح به سرمایه گذار خارجی علاقمندی آنها را نسبت به سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی کشور جذب کنیم. 
شکوری خاطر نشان کرد: مجلس و دولت باید تلاش کنند تا قوانین دست و پاگیر را کاهش دهند تا سرمایه گذار خارجی دغدغه ای نسبت به خروج سود حاصل از سرمایه گذاری خود و یا صادرات کالای تولید شده در ایران را نداشته باشند. 
رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: از 6 ماه گذشته تاکنون سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای خارجی وارد کشور شده اند و بازار معدن و صنایع معدنی ایران را رصد کرده اند قطعا نباید انتظار تحول در بخش معدن کشور را در کوتاه مدت داشته باشیم چراکه این پروسه نیاز به حداقل زمان یکساله دارد. 
نایب رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن افزود: آثار جذب سرمایه گذار خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی برخلاف صنایع دیگر در چندسال آینده به خوبی مشخص خواهد شد. 
شکوری ادامه داد: باید پتانسیل های معدنی کشور شناسایی شوند و این نیازمند همکاری و هماهنگی بخش خصوصی، دولت، مجلس و قوه قضاییه است.


 

کد خبر : 26694 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ ساعت 22 : 12
منبع : سایت تحلیلی و خبری معدن 24 بازدید : 235