معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

جستجوی پیشرفته

آگهی های ویژه

بازار سنگ آهن در ماه مارس روند رو به رشدی را تجربه خواهد کرد.

کیوان جعفری طهرانی، مدیر امور بین المللی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران در گفتگو با معدن24 با بیان این مطلب گفت: پیش بینی می شود قیمت سنگ آهن در ماه مارس به 50 دلار برسد و نوسانی بین 53 تا 47 دلار داشته باشد.

وی افزود: با شروع بکار کنفرانس سنگ آهن چین، کارشناسان و فعالان بازار حاضر در این بازار معتقدند که قیمت سنگ آهن در جاری میلادی رو به رشد باشد.

گفتنی است، این کنفرانس دو روزه بوده و در تاریخ 2 و 3 مارس در پکن برگزار می شود و کیوان جعفری طهرانی، نماینده انجمن سنگ آهن ایران در این کنفرانس بوده و پیرامون موضوعاتی همپون وضعیت عرضه و تولید سنگ اهن و فولاد ایران و چشم انداز این صنعت در کشور و تاثیر آن بر بازارهای جهانی صحبت خواهد کرد.

براساس این گزارش سنگ آهن در دو هفته آغازین پس از بازگشایی بازارها بعد از سال نو چینی ها روند رو به رشد قیمت ها را هم به دلیل افزایش تقاضا از سوی فولادی ها برای تامین موجودی انبارهای خود، کاهش حجم موجودی انبارهای بنادر چین و بهبود جزیی قیمت های فولادی ادامه داد اما از پایان هفته گذشته جریان بگونه دیگری تغییر کرد.

قیمت سنگ آهن در طول هفته گذشته باوجود رشد 4 دلاری در هر تن، افت 1.7 دلاری را در آخرین روز از هفته قبل ثبت کرده است. در آخرین روز از هفته قبل بهای سنگ اهن پی بی فاین استرالیا 49 دلار شد.

با بازگشایی بازار در طول هفته جاری نیز در ابتدا بهای سنگ اهن افت 40 سنتی را تجربه کرد و از روز قبل مجددا رشد قیمت ها آغاز شد.

دیروز 20 سنت و امروز نیز 1.7 دلار به قیمت های سنگ آهن اضافه شده و بهای هر تن سنگ آهن پی بی فاین استرالیا امروز 50 دلار و 5 سنت شده است.