معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

جستجوی پیشرفته

آگهی های ویژه

22 تفاهمنامه همکاری مشترک انتقال فناوری بین شرکت های بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در برج میلاد تهران امضا شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این تفاهمنامه ها عصر امروز (یکشنبه) در چهارمین نشست «به هم رسانی فناوری؛ محور بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره جنوبی» با حضور هشت بنگاه خارجی و 50 بنگاه داخلی در زمینه های مختلف از جمله تولید عایق های حرارتی و برودتی، صفحه های خورشیدی و انرژی های نو، باتری های لیتیومی و موتورهای برقی به امضا رسید.
در آیین امضای این تفاهمنامه ها مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و رایزن اقتصادی کره جنوبی در تهران حضور داشتند.
در این مراسم معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: راه اندازی مراکز مبادله ای بین کشورهای مختلف تجربه ای بسیار خوب و انتخاب کره جنوبی نیز هوشمندانه بوده است.
«صادق نجفی» بیان داشت: امروز کره جنوبی با کمک بنگاه های کوچک و متوسط به یکی از 20 اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است.
نجفی ادامه داد: بنگاه های ایرانی باید از این تجربه بنگاه های کره ای نهایت استفاده را ببرند؛ در این میان، وظیفه دولت بسترسازی است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اولویت خود را پیوند دادن صنایع داخلی با بنگاه های متوسط و بزرگ و بازارهای خارجی و همچنین ارتقای فناوری و بهره وری این صنایع دانست و ادامه داد: باید ایران را از اقتصاد تک محصولی نجات داد که راهکار آن توسعه صنایع کوچک و متوسط است.
به گفته وی، باید از تجربه همکاری بخش خصوصی ایران و کره جنوبی برای توسعه تبادل تجربیات با سایر کشورهای هدف صادراتی مانند هند، ژاپن و... استفاده کرد.
به گزارش ایرنا، فروردین ماه امسال 16 تفاهمنامه همکاری های مشترک انتقال فناوری بین شرکت های بخش خصوصی 2 کشور در سئول امضا شده بود.
شهریورماه گذشته نیز در دومین نشست انتقال فناوری ایران و کره جنوبی، 10 تفاهمنامه همکاری مشترک با حضور 40 بنگاه صنعتی کوچک و متوسط از ایران و 9 بنگاه از کره جنوبی در زمینه قطعه سازی، شیلات و محیط زیست دریایی، زنبورداری، کودهای بیولوژیک، ریخته گری، نفت و گاز و ... امضا شد.
مبادلات مالی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی از شهریورماه پارسال با سفر رییس جمهوری پیشین این کشور به تهران وارد مرحله تازه ای شد و 2 کشور توافق کردند مبادلات تجاری خود را با ارز یورو تسویه کنند.
همزمان با رایزنی های هیات کره جنوبی در تهران که پس از برجام بود، این کشور از آمادگی بانک های خود برای اختصاص خطوط اعتباری و فاینانس برای طرح های ایرانی خبر داد.
کره جنوبی هم در زمینه صادرات و هم در زمینه واردات جزو پنج کشور اولی است که با ایران مبادلات تجاری دارند. 
مطابق آمار گمرک در سال 1395 کره جنوبی با 2 میلیارد و 876 میلیون دلار، پس از کشورهای چین، امارات، عراق و ترکیه، پنجمین مقصد صادرات ایران بود. 
پارسال، این کشور سه میلیارد و 460 میلیون دلار صادرات به ایران داشت تا بین کشورهای صادرکننده به ایران در جایگاه سوم قرار گیرد. 
کره جنوبی پنجمین کشور عمده طرف معامله با ایران در زمینه صادرات غیرنفتی نیز به شمار می‌رود. حدود 6.5 درصد از کل صادرات غیرنفتی ایران به مقصد کره جنوبی بارگیری می شود و این کشور پس از چین، امارات، عراق و ترکیه قرار می‌گیرد. 
کره جنوبی در دوره تحریم علیه ایران نیز همواره یکی از طرف‌های اصلی مبادلات تجاری با کشور ما بودند.


خبرنگار: محمد ملک دار* انتشار: مریم مسعود

منبع: ایرنا

معدن فلداسپات

معدن دارای تاییدیه و پروانه بهره